Діяльність

ЯРМАРОК


До дня с. Миколая  18 грудня відбувся благодійний ярмарок у школі №3 В ярмарку прийняли участь класні колективи 5-11кл. Зібрана сума 1382грн 65коп піде на допомогу в лікуванні учениці нашої школи.

 Члени ШКП «Юніор» продали продукції на суму 110грн.

        Попередньо  була проведена підготовка до ярмарку. Питання організації ярмарку розглядалось на засіданні шкільної ради самоврядування, старостату. Більш детальніше на засіданні  центру суспільно- корисних справ.  Педагог-організатор розповіла бажаючим прийняти участь, що ярмарок (пол. jarmark, нім. Jahrmarkt - щорічний ринок) - щорічно повторюваний розпродаж товарів, іноді з обмеженнями на певний сезон, товар або тематику (наприклад, православні ярмарки).
            Становлення ярмарків має свою багатовікову історію. Керівники клубу пояснили, що одночасно зі становленням і розвитком ринкових відносин розвивалася ярмаркова діяльність. В даний час найбільш часто ярмарок розглядається як короткочасний захід, періодично проведений, як правило, в одному і тому ж місці, в цілях залучення значного числа фірм декількох галузей, що представляють зразки своїх товарів для їх демонстрації, ознайомлення та укладання торговельних угод. Основними покупцями на ярмарках є як представники оптової торгівлі, так і кінцеві споживачі. В даний час безумовним лідером за кількістю проведених ярмарків та їх відвідуваності є Західна Європа. Кожен шостий житель країн ЄЕС щорічно відвідує ярмарок.
У середньовіччі ярмарки були однією з найважливіших подій в суспільстві. Не тільки тому, що на них продавалися різні товари, але й тому, що купці приїздили з різних міст, залишалися в місті тривалий час і витрачали частину виручених коштів. Також люди могли обмінятися новинами з віддалених регіонів. На ярмарках були присутні ворожки, музиканти, трубадури і т. д. Таким чином, ярмарок був ще розважальним центром для людей.
            З розвитком ринку ярмарки з центрів оптової торгівлі перетворилися на виставки зразків. В даний час багато ярмарки проводяться в рамках  виставкових заходів. На відміну від звичайної виставки, відвідувачі ярмарку часто мають можливість відразу купити вподобані їм експонати. 

В нашій школі ярмарок відбувався вперше, але на високому рівні.  Учні нашої школи презентували на ярмарку вироби власного виробництва:  тістечка,  пончики, пахлаву; відкритки, кульчики, браслети, прикраси для волосся, орігамі, новорічні прикраси для ялинки. Згідно всім правилам торгів, кожний стіл був яскраво цікаво прикрашений,  кожний виріб мав цінник.  Учні 11 класу, передягнуті на циган, розважали  продавців та покупців гаданням,  веселими фразами, співом.


Учням, вчителям, батькам та гостям ярмарок сподобався, всі залишились задоволеними!